Почела реализација пројекта "Ми смо будућност"

Ученички парламент Гимназије „Бора Станковић“ у Бору почео је реализацију пројекта "Ми смо будућност" радионицама у Економско-трговинској школи и Основној школи „Душан Радовић“. Циљ пројекта јесте вршњачка едукација о опасностима на друштвеним мрежама, насиљу и вандализму.

0415 projekat rtvbor
Зиманов фонд за младе и ове године је расписао конкурс за пројекте ђачких парламената из источне Србије који за циљ имају помоћ у борби против насиља и стварање позитивних промена у локалним заједницама. На конкурс се одазвало 10 парламената из 6 градова региона, а одлуком тима Зајечарске иницијативе, између осталих, подржан је и пројекат "Ми смо будућност" Гимназије „Бора Станковић" у Бору. Реализација пројекта почиње радионицама у Економско-трговинској школи и Основној школи „Душан Радовић“, након чега ће тимови Ученичког парламента обићи и друге школе у граду.

Ученички парламенти пројекте реализују уз подршку Зајечарске иницијативе, Фондације Траг и Задужбине за демократију. У оквиру пројекта "Ми смо будућност", ученици Гиманзије планирају и организацију неколико такозваних флеш мобова. Ове уличне демонстрације насиља требало би да активирају јавност и подстакну пролазнике да реагују на насиље, да га пријаве и покушају да сузбију у локалној заједници.