Дикаприо, Оскар или ипак не?

Добро је познато да је немогуће да Леонардо Дикаприо добије "Оскар"-а. Његови верни фанови су већ одавно одустали од те романтичне идеје, али ове године њима ће као утеха као утеха за унапред не добијени Оскар послужити "Golden Globe" награда за изванредну улогу у филму "The Revenant".

Да будемо искрени, Лео одавно више не добија улоге благих момака иако га очиигледно критичари гледају на тај начин, а велику награду као што је "Оскар'' добијају углавном озбиљне и дубоке филмске улоге. Овај "Golden Globe" ће обележити вирални видео Леове реакције на проглашење Лејди Гаге за добитника награде за улогу у "American Horror Story". Као и дирљиви тренутци Леа са Кејт Винслет.

Ипак, Дикаприо је номинован за Оскара (опет) за исту улогу, желимо му пуно среће у томе, иако смо већ престали да верујемо у бајке!

Nedelja parlamentarizma

Недеља  параламентаризма одржана је од 19. до 23. октобра 2015. и завршена је симулацијом скупштинске седнице у  Клубу за младе.
Ученици су том прликом имали предавање о раду скупштине.

Погледајте још слика овде

Матурски испит

Пријављивање матурских испита обавиће се у секретаријату школе 01. 06. 2015. године у току преподнева. За пријаву матурских испита потребно је понети:

- сва четири сведочанства

- 3 примерка матурског рада

- извод из матичне књиге рођених (може и копија)

- попуњена пријава

Полагање матурског испита из Српског језика и књижевности биће 02. 06. 2015. године у 14 сати.

Полагање матруског испита из страних језика и Mатематике биће 04. 02. 2015. године у 14 сати

Термини одбране матурских радова по предметима, као и чланови комисија, биће накнадно објављени, а време њиховог одржавања је оквирно од 05. 06. до 09. 06. 2015. године.

МАТУРСКИ ИСПИТИ

Матурски испити полагаће се по следећем распореду:

Српски језик и књижевност 02. 06. 2015. у 14 часова

Страни језик и Математика 04. 06. 2015. у 14 часова.

Тачни термини одбране матурских радова биће накандно објављени, али ће се они одржати у периоду од 05. 06. 2015. до 09. 06. 2015.

Пријава матруских испита вршиће се у секретаријату школе 01. 06. 2015. године. За пријаву је потребно понети:

- сва четири сведочанства

- копија извода из књиге рођених

- попуњену пријаву испита

- три примерка одштампаног матурског рада

Гимназијалци у акцији уређења Борског језера

У оквиру пројкета Средњошколци за средњошкоце који се реализује сваке године у току априла на нивоу целе Србије, ученици борских средњих школа овог петка имаће прилику да се упознају са радом јавних предузећа, установа и организација и виде како је бити на одређеном радном месту. Као и прошле године, пројекат ће бити реализован и у Бору и на Борском језеру.

Као и прошле године, ученици борских средњих школа учествоваће у пројекту Уније средњошколаца Србије (УНСС) "Средњошколци за средњошколце". Он представља устаљен концепт у више земаља у свету, познат као Социал даy и базира се на средњошколском активизму и друштвено одговорном пословању предузећа. Сва предузећа која су узела учешће у пројекту и у којима ће ђаци радити, подржаће Први средњошколски фонд "Средњошколци за средњошколце" из кога се касније могу финансирати пројекти у локалним срединама.

Двадесетак ученика из Бора ће ове године уређивати и зелене површине на Борком језеру у сарадњи са ККК Бор и на тај начин се прикључити и акцији уређења околине језера непосредно пред Првомајски уранак.