Прва награда за ученицу Невену Панкалујић на Песми фанкофоније

БЕОГРАД - Амбасадорка Француске у Србији Кристин Моро приредила је вечерас свечани пријем поводом месеца франкофоније, а најуспешнијим учесницима у такмичењима у оквиру Дана франкофоније додељене су награде, између осталих и ученици првог разреда Гимназије "Бора Станковић" у Бору, Невени Панкалујић.

„У 2006. години Србија је постала члан посматрач Међународне организације франкофоније. У 2014. години започела је преговоре за улазак у Европску унију. То је за франкофонију јако добра вест“, навела је Моро у поздравном обраћању.

Она је истакла да је француски језик у сталном развоју у Србији, као и да је франкофонија активна мрежа окренута према будућности чији је приоритет промовисање француског језика.

Међународна организација франкофонија окупља 80 чланица и држава посматрача, а француски језик тренутно учи 130.000 ђака у Србији, док на факултетима постоје четири катедре за француски језик и осам одељења у гимназијама где се настава одржава упоредо на српском и француском језику.

Месец франкофоније организовали су амбасада Француске и француски институт у Србији, уз подршку амбасада Белгије, Швајцарске, Бугарске и организација Валонија Брисел интернационал, ТВ 5 Монд и Лореал Балкан.

Награда за јуниоре додељена је Невени Панкалујић, ученици првог разреда Гимназије "Бора Станковић" за песму "Je suis malade" од Ларе Фабјан. Ментор је била професор француског језика, Снежана Гусковић.

Галерија фотографија